O pogodzie na przyrodzie. EDUSCIENCE

Uczniowie 4 klasy na lekcjach przyrody zabawili się w prezenterów prognozy pogody. Zadanie wcale nie było łatwe.
Najpierw odbyły się lekcje, na których uczniowie poznali wszystkie składniki pogody i sposoby ich pomiaru. Wykorzystaliśmy do tego celu także portal EDUSCIENCE oraz szkolną stację pogody znajdującą się na dachu szkoły. Deszczomierz, wiatromierz, barometr, higrometr i termometr otrzymany przez szkołę w ramach projektu POKL EDUSCIENCE wysyła dane do konsoli oraz laptopa znajdujących się na biurku sali przyrodniczej.  Dzięki temu uczniowie na bieżąco śledzą aktualny stan pogody.
Po cyklu takich zajęć uczniowie dostali zadanie wykonania samodzielnie mapy pogody i omówienia jej przed nauczycielem i kolegami z klasy.  Dla wielu uczniów był to pierwszy publiczny występ i towarzyszyła mu niemała trema. Wszyscy zaprezentowali się jednak znakomicie. Były nawet  ostrzeżenia przed trudnymi warunkami atmosferycznymi a także przysłowia. Może w przyszłości ktoś z nich zajmie miejsce pana Jarosława Kreta?

mgrJoanna Kulińska