Wypożyczamy nowe książki!

Pierwszy dzień marca 2017 r. był w Szkole Podstawowej Nr 2 ważnym dniem – miała miejsce inauguracja wypożyczania nowych książek otrzymanych przez naszą bibliotekę z dotacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Weszło w „obieg czytelniczy” pierwsze – z ponad tysiąca! – 350 nowości: pięknych, kolorowych, pachnących drukiem, a przede wszystkim ciekawych. Od rana w całej szkole: w świetlicy, gdzie można było poznawać i podziwiać naszych „papierowych przyjaciół”, na szkolnych korytarzach i oczywiście w bibliotecznej wypożyczalni, roiło się od młodych „zaczytanych”. Prawie wszyscy uczniowie wybrali coś dla siebie i nowości powędrowały po raz pierwszy do uczniowskich domów. Po „powrocie” do szkoły będą na nie czekać nowe biblioteczne półki zakupione dzięki naszym rodzicom – członkom Rady Rodziców oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania dwóch ostatnich bibliotecznych kiermaszów. Jeszcze raz dziękujemy, a naszych młodych czytelników zapraszamy do częstego odwiedzania murów szkolnej wypożyczalni!