Klasa II a w Muzeum Miejskim

Dnia 8 maja 2017 r. swoją inauguracyjną wizytę w Muzeum Miejskim odbyła klasa II a ze Szkoły Podstawowej Nr 2. Tematem lekcji muzealnej były - podobnie jak dla naszych trzecioklasistów - "Wodzisławskie legendy". Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści "O tym, jak radlińscy chłopi pokonali Tatarów", "O Złotej kołysce", "O księżniczce Elzie", "O utopcu Zefliku" a także tej, która wywołała największe emocje - "O duchu Szarej Pani". Podsumowaniem wizyty było wykonanie ilustracji przedstawiających świeżo poznane legendarne postacie związane z dziejami naszego miasta. Mamy nadzieję, że ta pierwsza lekcja odbyta w muzealnych murach będzie dla naszych drugoklasistów udanym początkiem pozaszkolnej edukacji regionalnej.