Spotkanie w muzeum

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego kontynuowany jest w naszej szkole Projekt „Zamiast komputera jest ze mną rodzina”. 11 września 2013 r. grupa naszych uczniów w towarzystwie babć i dziadków odwiedziła Muzeum Miejskie w Wodzisławiu Śl. Czekała tam na nich wraz z realizatorem projektu pani Kinga Kłosińska – pracownik Muzeum. Wszyscy wspólnie zwiedzali muzealne sale, słuchając ciekawych informacji na temat zebranych tam eksponatów, które przedstawiała pani przewodnik. Dzieciom najbardziej spodobały się makiety najsławniejszych wodzisławskich zabytków, zaś starsze pokolenie zainteresowane było szczególnie pamiątkami z czasów II wojny światowej. I dziadkowie, i dzieci wspólnie przyznali, że spotkanie to było ciekawe i zarazem pożyteczne, ponieważ jego efektem – oprócz oczywiście pogłębienia więzi rodzinnych – było zdobycie solidnej porcji wiedzy o przeszłości swojej „małej ojczyzny”.