Mini Master Chef Dwójki

zdjęcia

W piątkowe przedpołudnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 we współpracy z firmą cateringową Jordan wzięli udział w warsztatach kulinarnych. Celem każdego ucznia klasy piątej było upieczenie wyśmienitej pizzy.
Jak na prawdziwych szefów  przystało wszyscy otrzymali kucharskie czapki, które szybko znalazły się na głowach. Po rozrobieniu i uformowaniu ciasta drożdżowego, które samo rosło w  rękach, przystąpiono do formowania  spodów. A przyznać trzeba, że fantazji uczestnikom warsztatów nie brakowało, powstały fantazyjne drożdżowe serca, kwiaty, łódki…..Każdy mógł przyozdobić ciasto swoimi ulubionymi dodatkami, a później pozostało już tylko włożenie blach do pieca i oczekiwanie na efekty zmagań nie tylko z wysiłkiem ale i zapachem, który zaczął szybko unosić się po całym szkolnym budynku.
W oczekiwaniu na wypieki uczniowie dzielili się swoimi uwagami i wcześniejszymi osiągnięciami kulinarnymi, gdyż jak się okazało dla wielu z nich nie było to pierwsze doświadczenie kulinarne.
W końcu wszyscy doczekali się swoich dzieł. Jak się okazało nasi kucharze spisali się na medal i stwierdzono, że każdy z uczestników otrzymuje tytuł Master Chefa Dwójki. Może następnym razem pokusimy się o upieczenie jakiś słodkich wypieków.  Kto wie…

mgr Katarzyna Holesz