Szanowni Państwo,

Rusza 11. edycja programu „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault – jednej z największych inicjatyw na rzecz ochrony dzieci w ruchu drogowym w Polsce i Europie.

W ramach tegorocznej edycji, dla szkół podstawowych w całym kraju przygotowano 1050 bezpłatnych pakietów edukacyjnych „Droga i Ja”, kompleksowych narzędzi dydaktycznych służących do wychowania komunikacyjnego dzieci w wieku 6-12 lat. Pakiety, opracowane we współpracy z ekspertami
z zakresu prewencji, bezpieczeństwa na drodze i nauczania zostały oficjalnie wpisane przez MEN do wykazu środków dydaktycznych przeznaczonych do kształcenia ogólnego, zintegrowanego i techniki na poziomie szkoły podstawowej.

Aby otrzymać zestaw składający się z 30 zeszytów ćwiczeń dla uczniów, podręcznika dla nauczyciela, filmu edukacyjnego i planszy ze znakami drogowymi, wystarczy wypełnić i odesłać formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej Programu http://bezpieczenstwo.renault.pl

Program edukacyjny „Bezpieczeństwo dla wszystkich” jest w całości opracowany i finansowany przez koncern Renault. W ciągu 10 lat jego funkcjonowania, do szkół podstawowych trafiło już prawie 15 000 pakietów, z których skorzystało przeszło 680 000 uczniów z 2748 szkół podstawowych i 13 829 klas.

Akcję wspierają Ministerstwo Edukacji Narodowej, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Ministerstwie Infrastruktury, Komenda Główna Policji, Instytut Transportu Samochodowego, a od tegorocznej edycji także Rzecznik Praw Dziecka.

Więcej informacji o Programie znajduje się  na stronie internetowej http://bezpieczenstwo.renault.pl

Program edukacyjny „Bezpieczeństwo dla wszystkich” to jedna z najstarszych, największych i najpoważniejszych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym w Polsce i w Europie. Program składa się z trzech elementów: bezpłatnych, innowacyjnych pakietów dydaktycznych dla nauczycieli i uczniów „Droga i Ja” , konkursu plastycznego dla dzieci oraz platformy multimedialnej, będącej interaktywnym kursem zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Akcja ma charakter międzynarodowy i jest realizowana w 19 państwach na świecie. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 10 milionów dzieci, w tym 680 000 z Polski.

Czekamy na Państwa zgłoszenia!

Z poważaniem,

Agata Szczech