Lekcja przyrody i polskiego w terenie - kl.4

Dnia 21 czerwca uczniowie klasy czwartej pod opieką pani Holesz oraz pani dyrektor udali się na zajęcia otwarte w terenie. Udając się w kierunku kompleksu pałacowo-parkowego w Kokoszycach uczniowie podziwiali przepiękna panoramę gromadząc  słownictwo potrzebne do opisu krajobrazu.
W parku podziwialiśmy prawie wszystkie drzewa i krzewy, które spotkać można w każdym zakątku Polski, np. różne gatunki dębów, sosen (całe aleje sosny wejsmutskiej), modrzewi, świerków, jesionów, buków, olch, grabów, jarzębiny, wiązów, kasztanów. Znaleźliśmy  również okazy drzew tropikalnych, rosnących w innych szerokościach geograficznych w tym m.in. specjalna hodowla azalii, okazałe kasztanowce czy niezmiernie rzadkie tulipanowce.

mgr Joanna Kulińska
mgr Katarzyna Holesz