Lekcja języka polskiego - Na wyspie Robinsona

Uczniowie klasy szóstej na lekcjach j.polskiego odbyli podróż śladami rozbitka Robinsona Cruzoe.  Znaleźli się na bezludnej wyspie, gdzie powoli wraz z bohaterem naszej lektury , organizowali sobie warunki do dalszego życia. Efektem pracy były wspaniałe mapy oraz makiety szczegółowo opisujące domostwo oraz gospodarstwo Robinsona. Uczniowie, wcielając się w postać rozbitka, opowiadali o jego fascynujących przygodach. Makieta stopniowo zapełniała się poszczególnymi elementami  oraz figurkami przedstawiającymi jego towarzyszy niedoli. Pojawiły się nawet  banany i  nie tylko… Ale to już nasza słodka tajemnica.

mgr Katarzyna Holesz