Spotkanie z Babcią - lekarzem

więcej zdjęć

Dnia 8 kwietnia 2013 r. w ramach Projektu "Zamiast komputera jest ze mną rodzina" odbyło się spotkanie uczniów klasy VI z Babcią jednej z uczennic - Karoliny Mikółki. Pani Elżbieta Mikółka przez 34 lata była pediatrą w wodzisławskim szpitalu. Opowiedziała koleżankom i kolegom swojej wnuczki o studiach medycznych, pracy z chorymi dziećmi oraz radościach i smutkach nierozerwalnie związanych z zawodem lekarza. Uczniowie "zasypali" Gościa interesującymi pytaniami, na które Pani Doktor odpowiadała bardzo ciekawie i wyczerpująco. Dzięki temu spotkaniu VI-klasiści zdobyli wiele nowej wiedzy i poznali zawód lekarza od innej, nieznanej im strony. Może za kilka lat - kiedy będą decydować się ich przeszłe, zawodowe losy - ktoś z nich, wspominając dzisiejszy dzień, zdecyduje się wybrać medycynę... Dziękujemy Pani Mikółce za niezwykłą życzliwość oraz poświęcony naszym uczniom czas.