Wizyta w lecznicy dla zwierząt klasy I

Dnia 15 lutego br. uczniowie klasy I spotkali się w szkole z weterynarzem oraz udali na wycieczkę do Poradni Weterynaryjnej. Lekcję tę zorganizowano w ramach tematu „Poznanie zawodów naszych rodziców”. Pani Bożena Latocha już w klasie zapoznała dzieci z tajnikami pracy weterynarza, dzieci mogły zobaczyć i dotknąć narzędzi wykorzystywanych w leczeniu koni, obejrzały zdjęcia dotyczące leczenia dużych zwierząt. Następnie razem z opiekunami dzieci pojechały do lecznicy dla zwierząt. Zapoznały się wyposażeniem lecznicy, spotkały dwa koty „mieszkańców” poradni. Pani weterynarz odpowiedziała na wszystkie szczegółowe pytania pierwszaków. Największym jednak przeżyciem było uczestniczenie w badaniu kota – pacjenta, na które pozwoliła pani doktor. Wizyta w poradni uświadomiła dzieciom jak ważna i odpowiedzialna jest opieka nad zwierzętami.

mgr Mirosława Juraszczyk