Konkurs gwary śląskiej

Dnia 30 listopada 2016 r. ośmioro uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 wzięło udział w siódmej edycji konkursu gwarowego "Fedrowani w godce". Amelia Tyc i Robert Krzywdziński z II a, Amelia Kopiec i Alicja Ptak z III a, Magdalena Kubica i Bartosz Buko z klasy IV, Karina Zając z klasy V oraz Emilia Kozielska z klasy VI przygotowali różnego rodzaju gawędy o życiu śląskiej rodziny, pracy górników czy świątecznych obyczajach celebrowanych po śląsku. Wszyscy spisali się rewelacyjnie, ze swadą popisując się znajomością śląskiej gwary. Aż dwoje spośród nich znalazło się w gronie zwycięzców konkursu. W kategorii klas młodszych Robert Krzywdziński zajął  I miejsce a Alicja Ptak - II. Gratulujemy! Dziękujemy wszystkim naszym "Fedrowanym w godce" za wspaniałe gawędzenie w śląskiej gwarze, którą należy pielęgnować - do tego przyczynia się także udział jak największej ilości wodzisławskich uczniów (w tym roku ponad 50 uczestników!) w wyżej wspomnianym konkursie. Jeszcze raz - brawo!