Międzyszkolny Konkurs Informatyczny "DOSKONAŁY INFORMATYK"

Dnia 28.04.2017 odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr2 w Wodzisławiu Śląskim Międzyszkolny Konkurs Informatyczny dla klas III "DOSKONAŁY INFORMATYK".
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań oraz umiejętności informatycznych dziecka w młodszym wieku szkolnym i stymulowanie aktywności poznawczej uczniów informatycznie uzdolnionych.
Konkurs składał się z dwóch etapów: części pisemnej (rozwiązywanie testu) oraz części praktycznej (wykonanie zadań na komputerze)
Uczniowie musieli wykazać się umiejętnosciami tworzenia folderów, zapisywania i odczytywania wyników pracy, pisania i formatowania tekstu, obsługi edytora grafiki, łaczenia pliku graficznego z tekstem oraz znajomością zasad bezpiecznego korzystania z sieci Internet.
W konkusie reprezentował naszą szkołę Ksawier Polnik z klasy IIIA, który zajął II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Bernadeta Wolańczyk