Kółko teatralne w Bibliotece Publicznej

Dnia 24 lutego 2017 r. szkolne kółko teatralne odwiedziło Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną, aby z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zaprezentować spektakl gawędziarski "Z gwarą na Ty". Gwara śląska jest częścią naszego języka ojczystego i młodzi aktorzy ze Szkoły Podstawowej Nr 2 udowodnili, że potrafią zarówno "mówić", jak również "godać". Nasi gawędziarze zainteresowali publiczność z innych wodzisławskich szkół opowieściami o przepisach śląskiej kuchni, śląskich zolytach, scenkach z życia małżeńskiego Ślązaków oraz pracy na grubie. Ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz podziękowaniami pani dyrektor - Ewy Wrożyny - Chałupskiej. Na zakończenie wizyty w gościnnej Bibliotece Publicznej nasze aktorskie "gwiazdy" pozowały do zdjęć wspólnie z zebraną publicznością. Dziękując nam za odwiedziny pani dyrektor wraz z bibliotekarką - panią Urszulą Dziurą zaprosiły uczniów naszej szkoły do udziału w kolejnych bibliotecznych imprezach. Dziękujemy za zaproszenie, z którego chętnie skorzystamy.