Lekcja kleksografii

W klasie czwartej na lekcjach języka polskiego pojawił się pan Kleks, który przeprowadził z uczniami niecodzienną lekcję kleksografii.
Po wcześniejszym zapoznaniu się z książkowym opisem lekcji, uczniowie z entuzjazmem zabrali się do zabezpieczenia siebie i swoich miejsc pracy przed niszczycielskim działaniem kolorowego, magicznego atramentu. Niestety nie byli w posiadaniu cudownego, cytrynowego płynu. Niektórym uczniom nie udało się uniknąć trwałych zabrudzeń.
Jednak to, co udało im się stworzyć przerosło wszelkie oczekiwania. Niektórym udało się zobaczyć całe historie swego życia, inni spotkali się ze swoimi muzyczni i aktorskimi idolami, pozostali….No cóż, niech zostanie to ich słodką tajemnicą. Wyobraźnia dzieci nie zna granic.

mgr K.Holesz