Duże osiągnięcia małych sportowców z kl.3

XIV Międzynarodowy Turniej Judo Dzieci o Puchar Burmistrza Miasta Rydułtowy.

W sobotę 25.10.2014 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki odbył się XIV Międzynarodowy Turniej Judo o Puchar Burmistrza Miasta Rydułtowy. Była to impreza cykliczna, jedno z największych wydarzeń sportowych w Rydułtowach.
W Turnieju udział wzięło prawie 160 młodych zawodników z 14 klubów regionu Śląska i Czech.
Dawid Mandzyn (uczeń kl.3) zdobył III miejsce w kategorii wagowej do 45 kg.

Ogólnopolska Liga dzieci i młodzieży w Jiu Jitsu

W sobotę 08 listopada 2014r w Katowicach odbyła się Ogólnopolska Liga dzieci i młodzieży w Jiu Jitsu. Z wodzisławskiej sekcji Octagon Team, wystartowało 5 zawodników, którzy z tego wydarzenia przywieźli 7 medali. Trenerem tej grupy jest Grzegorz Mandzyn.
I tak: dwa złote medale zdobył Dawid Mandzyn (uczeń kl.3) w konkurencjach fighting (stójka) oraz ne - waza (BJJ) kategoria do 46 kg, Kamil Pasternak dwa srebra fighting (stójka) oraz ne - waza (BJJ) kategoria do 34 kg, Kamil Skupień (uczeń kl.3) brązowy medal fighting kategoria do 34 kg,
Kuba Banach Turniej Młodych Mistrzów(ne waza) złoty medal oraz Szymon Kępny Turniej Młodych Mistrzów(ne waza), srebrny medal. Obydwaj zawodnicy startowali w kategorii do 32 kg.

Gratulujemy tak dużych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

mgr Mariola Piekar