Gość w klasie V

Dnia 3 grudnia 2013 r. na lekcji historii klasa V gościła emerytowaną nauczycielkę naszej szkoły - P. Marię Przybyłę. Pani Przybyła to wychowawca kilku pokoleń mieszkańców Jedłownika, także wielu rodziców i dziadków V-klasistów. Gość zaproszony został w ramach Dni Regionalnych. Pani Przybyła z pedagogicznym zacięciem opowiedziała uczniom o historii "dwójki" i codziennym życiu w jej murach w czasach, gdy do uczniowskich głów wtłaczała podstawy "królowej nauk". Następnie nadszedł czas wspólnej rozmowy. Dzieci zadawały Gościowi wiele interesujących pytań, w tym również o członków swych rodzin, dla których Pani Przybyła była nauczycielem matematyki bądź wychowawcą. Na zakończenie spotkania, które przebiegło w miłej i życzliwej atmosferze, uczniowie poprzez swych przedstawicieli, wręczając Pani Marii bukiet kwiatów, podziękowali Jej za poświęcony im czas i umożliwienie zdobycia wiedzy na temat dziejów ich szkolnej placówki.