FESTIWAL NAUKI

zdjęcia

Dnia 2 czerwca 2016 odbył się w naszej szkole FESTIWAL NAUKI. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach interaktywnych organizowanych przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim oraz pokazach i doświadczeniach przygotowanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
Podczas warsztatów interaktywne uczniowie pod czujnym okiem swoich starszych kolegów (przyszłych techników elektryktryków, energetyków, mechatroników, elektromechaników) i ich wychowawców z branży elektronicznej, informatycznej i elektrycznej łączyli układy stycznikowe, lutowali proste układy elektryczne, obsługiwali roboty mobilne.
Z technikami mechanikami poznawali wykorzystanie wiadomości z mechaniki do usztywniania prętów wiotkich, a technikami ochrony środowiska wykonywali doświadczenia chemiczne między innymi produkowali żelki.
W niezwykłe zagadnienie wprowadzili ich technicy chłodnictwa i klimatyzacji, którzy przygotowali wiele eksperymentów z ciekłym azotem.

W swietlicy uczniowie naszej szkoły przygotowali również szereg ciekawych eksperymentów.

Wielkim powodzeniem cieszyły sie stanowiska na boisku szkolnym, gdzie uczniowie puszczali gigantyczne bańki mydlane, bawili się cieczą nienewtonowską i konstruowali telefony.

Monika Moń, Marcin Serzysko, Bernadeta Wolańczyk