Eksperymenty klasy piątej

Uczniowie klasy piątej uczestniczyli w dniu 05.12.16 w projekcie „Kopernik- na Kopernika- Eksperymentuj”.
Wraz z rodzicami uczniowie zwiedzili interaktywną wystawę z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wspólnie odkrywali tajemnice matematyki, biologii uczestnicząc w doświadczeniach z wykorzystaniem interaktywnych eksponatów. Pod okiem animatorów wszyscy stali się eksperymentatorami oraz członkami zespołu muzycznego ,a nasze koleżanki - Dominika oraz Oliwia utworzyły zespół Pieski i Kotki. Razem , na dość nietypowych instrumentach, jakimi stały się plastikowe, różnokolorowe tuby, pod batutą dyrygenta, wykonali utwór „Kurki trzy”. Odkrywcy sprawdzili jak działa ich pamięć i ile może zapamiętać ich mózg, zajrzeli do swojego ludzkiego wnętrza by zapoznać się ze swoimi organami , badali drogę i prędkość przemieszczających się po różnych torach ciał, wsłuchiwali się w częstotliwość dźwięków.
Dziękuję wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji przedsięwzięcia oraz uczestnictwo w zajęciach.

mgr Katarzyna Holesz