Konkurs Ekologiczny

Dnia W czwartek 28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Wodzisławiu Śląskim odbył się Miejski Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas IV-VI.
Konkurs związany jest z obchodami Dnia Ziemi i organizowany w jedłownickiej dwójce od 20 lat. W bieżącym roku do konkursu zgłosiło się 17 uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych w 10 wodzisławskich podstawówkach. Do rywalizacji zatem stanęli najlepsi ekolodzy naszych placówek.
Zakres materiału do przygotowania był szeroki- ekologia, ochrona środowiska, ochrona gatunkowa, parki narodowe w Polsce, zagrożenia współczesnego świata, miejsce człowieka w środowisku oraz stan środowiska i osobliwości naszego miasta i powiatu.
Konkurs miał formę turnieju, podczas którego uczestnicy odpowiadali na pytania z opisanego wyżej zakresu, rozpoznawali skarby przyrody, zdjęcia chronionych gatunków roślin i zwierząt, odpowiadali na losowo wybrane zagadnienia, rozwiązywali krzyżówki, zaznaczali na mapie rozmieszczenie parków narodowych.
Podczas tej edycji największą wiedzą wykazała się Zuzanna Kaczmarczyk uczennica Zespołu Szkół nr 2 - Szkoły Podstawowej nr 1 (do konkursu przygotowała ją Pani Bogusława Lubszczyk). II miejsce zajęła Katja Skupień uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 (opiekun – Pani Elżbieta Cudziło), III miejsce natomiast zdobył Filip Kłosek uczeń Zespołu Szkół nr 3 - Szkoły Podstawowej nr 17, którego opiekunem była Pani Joanna Chawińska – Jurczyk.

mgr Joanna Kulińska, mgr Monika Moń