XVII MIEJSKI KONKURS EKOLOGICZNY DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI

eko5.jpg (98816 bytes) eko5.jpg (98816 bytes)

więcej zdjęć

Dnia 23 kwietnia br. w Szkole Podstawowej  nr 2 odbył się   Miejski Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas IV-VI wodzisławskich podstawówek.  Konkurs organizowany jest od 17 lat i jest związany z obchodami Dnia Ziemi. Cieszy się ogromnym  zainteresowaniem, bo co roku biorą w nim udział uczniowie wszystkich miejskich szkół podstawowych. Tegoroczny konkurs zaszczyciła swoją obecnością Pani Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Ludmiła Kłosińska.
Do XVII edycji zgłoszono 24 uczestników wyłonionych w drodze eliminacji szkolnych. Do rywalizacji zatem stanęli najlepsi ekolodzy naszych szkół.
Zakres materiału do przygotowania był szeroki- ekologia, ochrona środowiska, ochrona gatunkowa, parki narodowe w Polsce, zagrożenia współczesnego świata oraz stan środowiska i osobliwości naszego miasta i powiatu.
Konkurs miał formę turnieju,  podczas którego uczestnicy odpowiadali  na pytania z  opisanego wyżej zakresu, rozpoznawali skarby przyrody, zdjęcia krajobrazów, parków narodowych, rozwiązywali  krzyżówki, pracowali z mapą Polski.
Podczas tegorocznych zmagań najlepszym okazał się uczeń Zespołu Szkół Nr 2 - Szkoły Podstawowej Nr 1 – Bartosz Sawicki (opiekunem ucznia była Pani Bogusława Lubszczyk). II miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół Nr 1 (SP9) – Katarzyna Styczeń (opiekun – Aleksandra Kirow), III miejsce zdobył uczeń Szkoły Podstawowej Nr 10 – Adam Kohut (opiekun - Zuzanna Konsek).
Uczniowie  po raz kolejny udowodnili, że zagadnienia ekologii nie są im obce i obojętne. Ich wiedza na ten temat jest ogromna.  Wysoki poziom przygotowania uczniów spowodował, że rywalizacja nie była  łatwa.  Czołowe miejsca wyłoniono w drodze dogrywki. Mamy nadzieję, że poziom wiedzy uczniów przekłada się na ich postawy ekologiczne i dbałość o środowisko przyrodnicze naszego miasta – podkreślają organizatorki Joanna Kulińska i Grażyna Herc Szczygielska.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najlepszym nagrody książkowe wręczyła Pani Naczelnik  oraz Dyrektor SP2.  Na zakończenie zaproszono uczestników do udziału w XVIII edycji konkursu w 2014 roku.

mgr Joanna Kulińska