„EKO-STYL OD MŁODZIEŃCZYCH LAT”

Klasa 5 bierze udział w roku szkolnym 2013/14 w projekcie EKO-STYL od młodzieńczych lat. Jest to program profilaktyki zdrowotnej, na który miasto pozyskało środki finansowe z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska dla wszystkich wodzisławskich podstawówek. Do końca maja uczniowie wraz z nauczycielem zrealizują specjalnie opracowany program edukacji ekologicznej. Program ten ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej dzieci poprzez poznanie walorów najbliższego środowiska, zanieczyszczeń powietrza, gleby i wody, skutków tych zanieczyszczeń, sposobów ochrony środowiska, zachowań proekologicznych, sposobów dbałości o swoje zdrowie. Uczniowie będą realizować program poprzez zajęcia teoretyczne w szkole, warsztaty terenowe, doświadczenia itp. Wiosną piątoklasiści wyjadą na tygodniowy pobyt do Rabki, gdzie o ich zdrowie zadbają profesjonaliści. Zwieńczeniem projektu będzie konkurs ekologiczny.

mgr Joanna Kulińska