Dzień Ziemi – konkurs ekologiczny dla klas IV-VI

Dnia 26 kwietnia 2013 r. obchodziliśmy w szkole Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klas starszych zebrali się w świetlicy, by wziąć udział w konkursie ekologicznym. Dla dwuosobowych drużyn klas IV-VI zostały przygotowane liczne konkurencje. Najpierw dzieci prezentowały stroje ekologiczne oraz krótkie hasła i scenki na temat ochrony środowiska. Następnie uczniowie rozpoznawali parki narodowe, rośliny i zwierzęta chronione, drzewa iglaste i liściaste, odgadywały oznaczenia znaków ekologicznych, rozwiązywały rebusy oraz segregowały śmieci. Wygrała drużyna z klasy szóstej (Artur Iwański i Karol Piątek), druga była drużyna z klasy piątej ( Kuba Mrozek i Kuba Szałek), a trzecia drużyna z klasy IV (Julia Machnik i Daria Stęchły). Zwycięzcom konkursu gratulujemy wiadomości, a wszystkich zachęcamy do dalszego pogłębia wiedzy i umiejętności ekologicznych.

mgr B.Lubszczyk