Dzień Teatru w klasie III

Dnia 27.03.2015 r w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie klasy 3 obejrzeli w WCK musical pt.. "O małej syrence w niejednej piosence", który wystawiał  Teatr Moich Marzeń z Chorzowa.
Razem z aktorami – bohaterami sztuki uczniowie ,,zawędrowali’’ w głębiny oceanu. Poznali tam małą syrenkę Vivien, jej stanowczego ojca – króla Nefryda, zabawnego kraba Szachwarę oraz podstępną Zewlagę. Na brzegu wielkiej wody pojawił się też , jak to bywa w bajkach, książę – Edward, wypatrujący co dnia dziewczyny. Która ocaliła mu życie podczas szalejącego sztormu. W musicalu pojawiła się też mama Edwarda – królowa Hortensja oraz niezastąpiony kucharz Fryc wraz z marynarzami.
Ciekawa intryga, efektowne dekoracje i kostiumy oraz wspaniała gra aktorska urzekła uczniów. Z ,,zapartym tchem’’ śledzili losy bohaterów.
            Po spektaklu odbyły się warsztaty teatralne, podczas których uczniowie  ,,grali’ na scenie.

Na zakończenie widzowie zostali poczęstowani słodkościami.

mgr M. Piekar