Nowe książki i Dzień Patrona

Dnia 1 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr obchodzono nie tylko Dzień Dziecka. Zanim rozpoczęły się klasowe imprezy z okazji dziecięcego święta cała społeczność szkolna zebrała się w świetlicy, gdzie najpierw podsumowano wszystkie konkursy związane z realizacją pierwszego etapu Projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w oparciu o lekturę nowych (ponad tysiąca!) książek. Oto wyniki: w konkursie plastycznym dla klas I-III pt. "Mali ilustratorzy" zwyciężyła Milena Muca z klasy III a, drugie miejsce zajęła Anna Kubicz z klasy II b, a trzecie - Joanna Dzierzęga również z klasy III a. W kolejnym konkursie dla klas młodszych (recytatorskim) pierwszą lokatę zdobyła Amelia Tyc z klasy II a, drugą - Amadeusz Iwański z klasy III a a trzecią - Jakub Ryżak z klasy II a. Uczestnicy konkursów dla klas starszych pisali dalsze ciągi nowo poznanych powieści oraz tworzyli fotografie, których głównymi "bohaterami" uczynili czytane przez siebie nowości książkowe. Najlepszą "pisarką" wybrana została Karolina Miłota z klasy VI, II miejsce w konkursie "Ciąg dalszy nastąpi..." uzyskała Anita Kłos, również z klasy VI, zaś III - Michalina Kawka, także szóstoklasistka. Najlepszym "czytelniczym" fotografem została Antonina Ligocka z klasy IV, II lokatę w konkursie fotograficznym zdobyły wspólnie szóstoklasistki Pola Bielska i Agata Leszczyńska, a III ex aequo - Sonia Pośpiech z klasy IV i Emilia Topisz z klasy V. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i upominki (w tym również książkowe). I im, i wszystkim pozostałym uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy, a wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do czytania nowości książkowych! Po zakończeniu podsumowania Projektu odbył się konkurs wiedzy na temat dziecięcej twórczości Patrona SP 2 - Juliana Tuwima. Najlepszą znawczynią tych wspaniałych utworów okazała się pierwszoklasistka - Kinga Polnik! Gratulujemy!