Dzień Historyczny

Dnia 26 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 miał miejsce Dzień Historyczny w ramach obchodów Święta Narodowego 3 Maja. Po raz kolejny odwiedziło nas Bractwo Rycerskie KERIN - tym razem "żywa lekcja historii" zaprowadziła naszych uczniów w czasy Władysława Łokietka i Kazimierza Wielkiego. Tradycyjnie już aktywny udział w spotkaniu z polskimi dziejami wzięli udział jego uczestnicy, którzy wcielili się w role wyżej wspomnianych władców, ich rycerzy, żony Kazimierza Aldony, biskupa Janisława i innych. Szczególne zainteresowanie wzbudziły stroje z epoki, głównie zaś rycerskie zbroje. Po zakończeniu wizyty Bractwa KERIN kontynuowaliśmy spotkanie z Ojczystą Historią - w szkole pojawiły się "zjawy" sławnych Polaków. W ich role znów wcielili się uczniowie - tym razem z klas V i VI. Na zakończenie obchodów Dnia Historycznego odbył się konkurs o tytuł "Mistrza Wiedzy Historycznej", w którym zwycięstwo odniosła uczennica klasy VI - Malwina Krakowczyk. II miejsce zajął Karol Surma, również z tej samej klasy, zaś III - piątoklasista Adam Muszewski. Gratulujemy! Mamy nadzieję, że dzięki szkolnemu świętowaniu zbliżającej się Majowej Rocznicy nasi uczniowie zdobyli nową lub utrwalili już posiadaną wiedzę na temat ojczystych dziejów, a dla niektórych stało się ono początkiem rozwoju "historycznej pasji".