więcej zdjęć

Dnia 12 kwietnia 2013 r. obchodziliśmy, tradycyjne już w naszej szkole, Święto Patrona  - Juliana Tuwima. Już od kilku dni trwały "literackie podchody" - dzieci szukały ukrytych w różnych miejscach budynku szkolnego zadań, związanych z twórczością Poety, by poprzez ich rozwiązywanie "zarabiać" punkty, potrzebne w zmaganiach konkursowych. Finał corocznej "Tuwimiady" miał miejsce w szkolnej świetlicy w dzień Święta. Konkurs odbył się w dwóch etapach - najpierw dla klas młodszych, następnie - dla starszych. Wszyscy uczniowie w aktywny sposób brali udział w interesujących konkurencjach przybliżających dzieciom twórczość znakomitego Autora. Wśród klas I-III I lokatę uzyskała Marta Styrnol z klasy III, II - Michalina Kawka z klasy II, a III - Wiktoria Murawska, również z klasy III. Najlepszym znawcą twórczości Juliana Tuwima spośród klas IV-VI okazał się Michał Nowak z klasy VI. II miejsce zdobyła Wiktoria Piszczan z klasy V, zaś III - Kornelia Rybka, także z klasy VI. Wszyscy laureaci i najbardziej aktywni uczestnicy konkursu zostali obdarowani upominkami. Gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów - czytajcie wiersze naszego Patrona!