"Czytamy Wam, czytają Nam"

Dnia 10 października 2016 r. rozpoczęliśmy tegoroczne obchody Święta Szkolnej Biblioteki.  Członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki w ramach akcji „Czytamy Wam, czytają Nam” odwiedzali klasy młodsze, by wspólnie spędzać czas na lekturze ciekawych książek dla najmłodszych czytelników naszej biblioteki. Każdy przeczytany fragment podsumowywano konkursem wiedzy o nowo poznanych książkowych bohaterach i ich przygodach. Dobre odpowiedzi nagradzane były słodkimi upominkami. Również z okazji czytelniczego święta  młodzi „bibliotekarze” częstowali wszystkie słuchające ich dzieci, zarazem zachęcając je do częstego odwiedzania szkolnej wypożyczalni, w której czekać na nich będzie ponad tysiąc nowych książek, o które  w najbliższym czasie nasza biblioteka wzbogaci się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.