Wycieczka do Cieszyna

16 października 2014 r. w ramach obchodów Święta Szkolnej Biblioteki grupa prawie 40 uczniów z różnych klas wyjechała na biblioteczną wycieczkę do Cieszyna. Już po raz trzeci wizytę w tym pięknym, piastowskim mieście rozpoczęły warsztaty w Muzeum Drukarstwa. Nasi uczniowie wykonywali pomysłowo zaprojektowane linotypy (jedna z prac, której autorem był Łukasz Połednik z klasy IV, tak bardzo spodobała się pracownikom Muzeum, że pozostała na wystawie muzealnej na zawsze) oraz poznawali zbiory muzealne połączone z wiedzą o historii drukarstwa. Następnie udaliśmy się do Książnicy Cieszyńskiej, by dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat historii książki ("Od rękopisu do CD-ROMU"...) i podziwiać zabytkowe księgi z XV-XVII wieku. Ostatnim punktem programu była wizyta na Wzgórzu Zamkowym: wspinaczka na szczyt Wieży Piastowskiej oraz spotkanie z jednym z najstarszych zabytków budownictwa kamiennego w Polsce - Rotundą Św. Mikołaja.