Wycieczka do Cieszyna

Dnia 18 października 2013 r. był ostatnim dniem obchodów święta szkolnej biblioteki. Grupa uczniów z różnych klas udała się na edukacyjną wycieczkę do Cieszyna. Zwiedziliśmy Muzeum Drukarstwa, poznając pracę drukarzy i działanie skomplikowanych maszyn i urządzeń, dzięki którym powstawały książki. Następnie sami tworzyliśmy pierwsze w życiu grafiki, uczestnicząc w specjalnych warsztatach. Odwiedziliśmy również Książnicę Cieszyńską, w której wzięliśmy udział w lekcji bibliotecznej pod tytułem "Od rękopisu do CD-romu". Zapoznano nas z historią książki i materiałów piśmienniczych, zaprezentowano niezwykle cenne eksponaty ze zbiorów Książnicy oraz pokazano, gdzie są one przechowywane. Atrakcją pobytu w Cieszynie była także wizyta na Wzgórzu Zamkowym, gdzie "zdobyliśmy" wieżę piastowskiego zamku, skąd podziwialiśmy widoki miasta oraz wkroczyliśmy w progi jednego z najcenniejszych zabytków romańskiego budownictwa na ziemiach polskich - rotundy Św. Mikołaja. Reasumując: świętowanie "urodzin" naszej biblioteki zakończyliśmy udaną i interesującą wycieczką.