Wycieczka do Bytomia

Dnia 24 września 2015 r. liczna grupa uczniów realizujących Projekt "Historia rodziny to historia regionu" udała się do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Była to nasza pierwsza wizyta w tym miejscu i byliśmy zaskoczeni bogactwem tamtejszych zbiorów. Uczniowie z klasy IV, V i VI wzięli udział w lekcji muzealnej w dziale etnograficznym n/t życia śląskiej rodziny w XIX i I połowie XX wieku, która pogłębiła ich wiedzę o codziennym życiu przodków, zwiedzili wystawę malarstwa, gdzie mogli zobaczyć dzieła najwybitniejszych polskich artystów, np. Malczewskiego, Chełmońskiego, Gierymskiego, Grottgera i wielu innych, poznali tajemnice górnośląskiej flory i fauny w dziale przyrodniczym, a na zakończenie wizyty w Muzeum zaopatrzyli się w pamiątkowe gadżety, np. zabawki i monety. Dzięki tej wycieczce nasi uczniowie zdobyli nową, podaną w atrakcyjnej formie, wiedzę o dziejach śląskiej rodziny i śląskiej przyrodzie. Wspaniała była także możliwość obcowania z prawdziwą sztuką w galerii malarstwa. Warto również dodać, iż wyjazd ten był dla uczestników całkowicie darmowy - koszty zostały pokryte przez Urząd Miasta Wodzisławia Śl. w ramach przyznanego nam Projektu.