X Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

Miło nam poinformować, że w oficjalnych wynikach X Konkursu Informatycznego Bóbr uczeń klasy III Jakub Krupa zajął III miejsce:

Szkoły Podstawowe, klasy I – III

Liczba punktów

Imię i nazwisko ucznia

Nazwa szkoły

Jakub Krupa

WODZISŁAW ŚLĄSKI

W tegorocznym konkursie udział wzięło:

1909 uczniów z 187 szkół podstawowych w kategorii klas I – III

4551 uczniów z 431 szkół podstawowych w kategorii klas IV – VI

W konkursie reprezentowali nas uczniowie:

X Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr - Skrzat
3 klasa - Madzia Kubica, Jakub Krupa, Antosia Ligocka, Jakub Gajda, Natalia Krzywdzińska,
2b klasa - Leon Gęba, Ania Lipka, Hania Kufieta

X Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr - Benjamin
5 klasa Dominika Zychma, Łukasz Połednik, Oskar Nowakowski, Konrad Rduch, Kamil Rybaczyk
6 klasa Wojtek Mikos, Jakub Miarka, Jacek Przeliorz, Kacper Mikółka

„Bóbr” to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.
Zasady konkursu są podobne do zasad bardzo popularnego w szkołach konkursu matematycznego Kangur. Konkurs Bóbr jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Konkurs ma charakter testuwykonywanego samodzielnie przez uczestnika Konkursu z pomocą komputera na oprogramowaniu konkursowym. Test składa się z kilkudziesięciu zadań. Rozwiązanie zadania polega na wskazaniu dokładnie jednej z możliwych odpowiedzi przez kliknięcie na niej lub wykonaniu innych czynności z pomocą komputera, prowadzących do rozwiązania. Konkurs jest przeprowadzany w czterech kategoriach: a. Skrzat - dla uczniów klas I-III szkół podstawowych (od 2012 roku) b. Beniamin – dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, c. Junior – dla uczniów szkół gimnazjalnych, d. Senior – dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Bernadeta Wolańczyk