Biblioteczny kiermasz

Dnia 11 października  2016 r. był kolejnym dniem obchodów Święta Szkolnej Biblioteki. Zgodnie z wieloletnią tradycją odbył się kiermasz słodkich wypieków przygotowanych przez rodziny naszych uczniów. Do „bibliotecznej cukierni” już od rana przynoszone były okazałe i zachwycające oczy ciasta, ciasteczka, babeczki, muffinki, galaretki, budynie itp. Członkowie szkolnego Koła Przyjaciół Biblioteki zajęli się reklamą i sprzedażą słodkich pyszności, które „schodziły” bardzo szybko. Kupujący pozostawili w bibliotecznej „kasie” aż 815, 00 zł! Razem z przychodem z zeszłorocznego kiermaszu suma ta umożliwi nam zakup nowego wyposażenia dla szkolnej biblioteki, która – w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – zwiększy swój inwentarz o ponad tysiąc książek. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego przyjemnego i zarazem pożytecznego kiermaszu, przede wszystkim uczniom, rodzicom czy babciom przygotowującym wspaniałe wypieki, młodym „sprzedawcom”, paniom sprzątaczkom dbającym o czystość w naszej „cukierni” oraz wszystkim dzieciom, które chętnie nabywały oferowane im słodkości. Dzięki wam nasza biblioteczna „staruszka” zostanie odmłodzona i upiększona!