Bezpiecznie na drodze

Konkursy plastyczne i piosenki, prezentacje dobrych praktyk w szkołach - to niektóre spośród działań, zaplanowanych w ramach kampanii "Bezpiecznie na drodze" w województwie śląskim. Rozpoczęła się ona 1 lutego 2013 i potrwa do wakacji.
Celem wspólnej kampanii wojewody śląskiego, komendanta wojewódzkiego policji i śląskiego kuratora oświaty jest propagowanie bezpiecznych i odpowiedzialnych zachowań na drodze. W 2007 roku na drogach województwa śląskiego zginęło 476 osób, w 2012 roku - 333 osoby, połowa z nich to piesi. Rannych w wypadkach w 2007 roku zostało 7877 osób, w 2012 roku - 5682.
Uczniowie klasy IV na zajęciach technicznych uczą się przepisów ruchu drogowego i prawidłowych zachowań na drodze. Zbudowali makiety skrzyżowań oraz drogowe koło fortuny, aby lepiej zapamiętać zasady pierwszeńtwa przejazdu przez skrzyżowanie i nauczyć się znaków drogowych. Teraz twórczo wykorzystują gotową pracę do utrwalania wiedzy. Przyswajanie wiedzy w czasie zabawy przyczyni się do popularyzowania wśród dzieci znajomości przepisów o ruchu drogowym

Bernadeta Wolańczyk