28 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 miała miejsce niezwykła uroczystość. Świętowaliśmy dzień najstarszych członków naszych rodzin. Babcie i Dziadkowie  z dużym zainteresowaniem i wzruszeniem obejrzeli występy wnucząt, od których otrzymali również  upominki .
Inscenizacja,  przygotowana przez uczniów pod czujnym  okiem nauczycieli, sprawiła Gościom wiele wzruszeń i radości. Ważną część programu artystycznego stanowiły pokazy taneczne, teatralne i instrumentalne, w którym wzięli udział uczniowie klas młodszych.  Babcie i Dziadkowie mogli posiedzieć i posłuchać piosenek oraz gry na skrzypcach i innych instrumentach a przy tym wypić kawę czy herbatę oraz zjeść pyszne ciasta przygotowane przez rodziców. Różne zabawne sytuacje podczas występu sprawiły, że niemal na każdej twarzy Babci i Dziadka przez cały czas spotkania gościł uśmiech „od ucha do ucha”. I tego właśnie uśmiechu i  niczym niezmąconej radości życzymy Kochanym Babciom i Dziadkom przez cały rok.
Niezwykle cieszy nas fakt, że tak liczna grupa gości zechciała skorzystać z zaproszenia i przybyła na uroczystość. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości…
Jedna z sentencji głosi: „Serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiaruje”. Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom właśnie za to serce okazywane nam codziennie, nie tylko od święta, za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło. Jeszcze raz życzymy Drogim Jubilatom dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

mgr Katarzyna Holesz