Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

więcej zdjęć

Dnia 25 kwietnia 2013 r. obchodziliśmy w szkole Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie - najpierw klas starszych - zebrali się w świetlicy, by wziąć udział w konkursie wiedzy o historii państwa polskiego. Nauczyciel historii przygotowała dla nich liczne konkurencje sprawdzające wiadomości w tej dziedzinie. Dzieci rozpoznawały postacie sławnych Polaków, poprawiały celowe błędy w prezentowanych datach, układali chronologicznie najważniejsze wydarzenia z dziejów naszej Ojczyzny, rozpoznawali najsławniejsze polskie zabytki itp. Punkty za prawidłowe odpowiedzi przyznawały szkolne "historyczki" - uczennice klasy VI, niedawne uczestniczki Międzyszkolnego Konkursu Historycznego - Kaja Kowalczuk (laureatka II miejsca) i Karolina Mikółka. Bezkonkurencyjnym zwycięzcą w konkursowych zmaganich okazał się uczeń klasy VI - Mateusz Jarząbek. Drugą i trzecią lokatę zdobyli również uczniowie klasy VI - Michał Nowak i Magda Bajer. Z kolei w świetlicy spotkali się uczniowie klas młodszych, którym zostały przedstawione najważniejsze wydarzenia i postacie z naszej historii. Podczas rozmów na te tematy wspaniałą wiedzą historyczną wykazał się uczeń klasy II - Karol Surma, który podobnie jak starsi koledzy, obdarowany został dyplomem i upominkami. Zwycięzcom i wielu uczestnikom konkursu gratulujemy wiadomości, zaś pozostałych uczniów zachęcamy do zgłębiania wiedzy o historii naszej Ojczyzny.