11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 11 listopada co roku jest uroczyście obchodzony w całym kraju. Nie inaczej było  w naszym mieście - Wodzisławiu Śląskim, gdzie uczniowie naszej szkoły wraz z mieszkańcami i uczniami innych szkół  wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości.
Delegacja naszej szkoły w składzie: Zofia Muszewska, Martyna Szałek i Mateusz Małeszczyk ze sztandarem naszej szkoły, uroczyście  przemaszerowali  spod budynku Muzeum Miejskiego do Kościoła WNMP, gdzie została odprawiona  msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie delegacje  przemaszerowały  pod Pomnik Powstańców Śląskich - tam odbyły się dalsze uroczystości.Wszyscy uczniowie oddali cześć swojej Ojczyźnie w środę  poprzez samodzielne wykonanie biało – czerwonych kotylionów oraz założenie ich na swojej piersi.

mgr Katarzyna Holesz